Ošetrenie podvozku a dutín

Rámy Land Roverov sú náchylné na hrdzu. V našich podmienkach kde zima trvá dlho a cesty su posypované soľou podvozky trpia koróziou, ktorá dokáže nenávratne poškodiť rám. Ponúkame kompletné ošetrenie podvozku a dutín, ktoré pozostáva z nasledujúcich krokov.

1. Krok – dôkladné umytie

Pred ošetrením sa podvozok poriadne umyje horúcou vodou pod tlakom, následne priemyselným parovým čističom vystriekame každú dutinu a záhyb. Tento proces dôkladného čistenia trvá aj 2 dni.

2. Krok – striekanie dutín

Až po dokonalom očistení začíname s ochranou podvozku. Striekanie dutín tekutým voskom zabezpečí, aby sa voda a blato nedostali do styku s kovom vďaka čomu nezačne rám korodovať z vnútornej strany.

3. Krok – očistenie hrdze

Následne mechanicky očistíme hrdzu a voľnú farbu. Tieto miesta ošetríme prípravkom na stabilizovanie korózie, ktorý aktívne s hrdzou pracuje a vytvorí pevný povrch na ktorý je možné naniesť ochranný nástrek.

4. Krok – nástrek ochrannej hmoty

Posledným krokom je samotný nástrek podvozku Dinitrolom, ktorý zabezpečí dokonalú ochranu kovových častí rámu. Dinitrol je mierne elastický a preto nedochádza k olupovaniu ochrannej vrstvy, ktorá chráni váš podvozok. Ochranný náter Dinitrol je dlhodobo spájaný so značkou Land Rover a využíva sa aj vo vojenskom, leteckom a lodnom priemysle. Narozdiel od iných smaltových náterov alebo nástreku Raptor je Dinitrol lepší pri následnom servisovaní podvozku. Dinitrol je možné odstrániť aj rozpúštacím prostriedkom, čo pri servise šetrí množstvo času.

Prevencia

Dlhotrvajúcu ochranu podvozku dosiahnete v kombinácii s pravidelnou starostlivosťou o umývanie podvozku. Váš podvozok chránia aj zástery kolies, ktoré je vhodné umiestniť nie len na zadné, ale aj na predné kolesá.

V zime odporúčame navštíviť ručnú autoumyváreň a poriadne vystriekať spodok auta vždy, keď vyschnú cesty alebo minimálne trikrát za zimu.

Po návrate z terénu je tiež dobré podvozok poriadne poumývať od blata.

Objednajte sa na

Ošetrenie podvozku

Zistiť voľný termín