• Land Rover Defender a Series

  Profesionálne Renovácie

  Neodbornosť sa neodpúšťa. Renovácie berieme vážne a zodpovedne.

Originalita

Originalita

Originál diely, manuály, staré dielenské príručky, katalógy dielov.

Profesionalita

Profesionalita

Skúsený tým, profesionálne vybavenie a moderná, čistá dielňa.

Odbornosť

Odbornosť

Vysoká odbornosť, veľa skúseností, veľmi dobré zahraničné vzťahy.

Okrem iného u nás dostanete historický certifikát pravosti, týždenné prehľady a rozsiahlu dokumentáciu opráv.

Kto sme?

V počte predaných áut sme asi najväčším predajcom Land Rover Defender a Series v strednej Európe, ale v renováciach sme len na začiatku. Máme však všetky predpoklady stať sa špičkou. Sme tím kvalitných ľudí so spravnými zručnosťami a máme profesionálne vybavené pracovisko. Dokážeme konkurovať úspešným svetovým značkám, ktoré dokazujú, že ľudia chcú dobre vyzerajúci a funkčný Defender a jeho staršieho predchodcu Series.

O našich začiatkoch
Vlado

Vlado

Môj život sú rodina a Land Rover. V roku 2014 som sa začal venovať ich predaju, vďaka čomu som videl naživo stovky Land Roverov a tony náhradných dielov. V dielni mám na starosti všetko na pozadí renovácie, starám sa aj o vybavenie dielne a celkovú efektivitu. Zároveň, zodpovedám za odvedenú prácu.

Zdeno

Zdeno

Zdeno je majster z fachu, vyučený autoklampiar, skončil školu v roku 1988. Prestavbe a úprave áut sa venuje celý život. Okrem stavania vojenských modelov mal vždy Zdeno slabosť pre Land Rover. Je precízny, poctivý a práca ho baví. Hovorí, že sa u nás našiel. Jeho práca hovorí za seba.

Martin

Martin

Typ človeka, ktorý vie opraviť takmer všetko. Keď prídete k nemu domov, vždy niečo opravuje alebo vyrába. Je vyučený strojný technik a výborne sa hodí na prácu renovátora. Vyzná sa v mechanike a má bohaté skúsenosti s autami. Je pedantný, zručný a dobre do tímu zapadol. Práca ho baví a napĺňa.

 • Profesionálna

  Dielňa

  Neustále investujeme do zvyšovania efektivity dielne. Máme krásne nové priestory, profesionálne náradie a vybavenie. Moderná, renovačná dielňa musí mať vyriešené aj spracovanie, zdieľanie a triedenie informácií. Dielňu máme vybavenú zariadením Apple. Na pracovisku využívame iPhone a iPad, pomocou ktorých podrobne dokumentujeme prerábku. Fotky si cez Apple TV prehľadávame a premietame na veľkej LCD obrazovke.

  Na čistenie dielov sme si zriadili umývaciu linku od firmy NCH, ktora výrazne šetrí čas a zároveň zvyšuje bezpečnosť pri práci. Od firmy NCH so storočnou tradíciou odoberáme rôzne ekologicky šetrné čistiace prostriedky a odhrdzovače.

  Máme kvalitné náradie od firmy Sonic, Wurth a iné, vrátane špeciálneho náradia a nástrojov na anglické autá.

 • Land Rover Series 3 88

  LightWeight

  Naša prvá veľká renovácia je LightWeight series 3 z roku 1980. Ide o nie veľmi typický Land Rover, tento holandský špeciál, sa dostal na Slovensko začiatkom 90-tych, zrejme ako vôbec prvý svojho druhu. Auto dostalo zabrať v lesoch, vyprošťoval nákladné autá a niekoľko rokov ho používali horári. Majiteľ má s autom spojených množstvo príhod a zážitkov. Tu si môžte pozrieť gelériu z nálezového stavu.

  Auto prechádza rozsiahlou opravou. Pozinkovaný rám, novo vyrobené panely, množstvo doplnkou. K autu máme pôvodnú dokumentáciu v Angličtine aj Holandštine. Historické špecifiká renovácia si pravidelne overujeme na zahraničných fórach.

  Ohlasy na našu doterajšiu prácu sú veľmi pozitívne doma aj v zahraničí z čoho máme ohromnú radosť.

  Viac o odľahčenom modeli
  LightWeight
 • LAND ROVER SERIES 3 88

  STATION WAGON

  Predošlý projekt bol generálny servis tejto krásnej Series 3 v pôvodnom stave, ktorú som pre klienta našiel na zakázku. Vrátili sme jej pôvodný šarm dobovými doplnkami a opraveným interiérom.

  Táto Series mala najazdených iba neskutočných 15.000 km. Našiel som ju v stodole v Bosne a Hecegovine, kde ju pred rokmi priniesol chlap, ktorý pracuje v Rakúsku. Auto prevažne od nova iba stálo, vďaka tomu sa zachoval jeho pôvodný vzhľad, avšak utrpela mechanická časť, ktorú sme rozsiahlo renovovali.

  K autu boli aj pôvodné papiere z homologizácie v roku 1982. Auto sme dostali do verného originálu vďaka krásnym dobovým doplnkom, ako su originál kožený kryt rezervy, či zásterky na zadné kolesá.

  STATION WAGON
 • Land Rover Series a Defender

  Ostatné

  Iné práce zahŕňali rozsiahle opravy na rôznych defenderoch 300tdi aj td5, niekoľko Series 3 aj Series 2. Náš ďalší veľký projekt je renovácia Land Rover Defender 90 Td5 a Land Rover Series 2a 88.