Neuveriteľné zážitky a dobrodružstvá

Land Rover sa spája s dobrodružstvom, novými zážitkami, priateľmi a objavovaním už od 50tych rokov.

Far Eastern Expedition Cambridge to Singapore v roku 1955

Študenti z Cambridge, ako úplne prví zdolali na Land Roveroch v roku 1955 neuveriteľnú cestu z Anglicka do Singapuru. Týmto dobrodružstvom sa začala značka Land Rover spájať s poznávaním, dobrodružstvom a cestovaním. Od roku 1980 jazdci z celého sveta jazdili Camel Trophy expedíciu dlhú 1600 až 3000 kilometrov, ktorej cieľom bolo prejsť zložity terén v odľahlých častiach sveta na Land Roveri. Posledných 30 rokov Land Rover Defender využívajú profesionáli z celého sveta, ktorí potrebujú dostať techniku do odľahlých a náročných terénov od afrických púšti po džungle v Myanmare. Kameramani, fotografi, biológovia, archeológovia, projektanti, geodeti, výskumníci a aj dobrodruhovia ako Bear Grylls, ktorý priznal, že všade kam ide on za ním je ďalších 4 až 5 Land Roverov Defenderov, ktoré sú plné techniky.

Užitočné linky

bearmach.com – jeden z najväčších predajcov dielov na Land Rover, dobré ceny a poštovné do 3 dní

litep4x4.cz – český eshop s dielmi, rýchle dodanie do 24 hodín

landroverworkshop.com – extrémne dobrý zdroj pre hľadanie súčiastok, podrobné schémy dielov na Land Rover Defender a Series 3

landroverbase.com – nájdete tu zadarmo v pdf servisné manuály a elektrické schémy na väčšinu Land Roverov

Užitočné kanály na YouTube

Land Rover Toolbox – dobrý zdroj inšpirácie a servisných rád

Britanica Restorations – skúsený renovátor, ktorý sa delí o svoje servisné tipy a postupy

Užitočné články

Ako sa zorientovať v ponukách na internete a ako si vybrať Defender

Testovacia jazda, na čo si dať pozor

Sériové čísla, ako ich čítať a kde ich nájsť

Na čo si dať pozor pri kúpe starého Land Roveru

Vybrané instagramové profily

Cool N Vintage – Renovátor Defender a Series, Portugalsko

Arkonik – Renovátor Defenderov, Anglicko

The LandRovers – Renovátor Defender, Holandsko

The River House Land Rover – Renovátor, Holandsko

Born Wild – Land Rover grafik a nadšenec, Česko

Mopadzi – cestovateľ, Česko

Silná komunita Landroveristov

Majitelia Land Roverov Defenderov sú silná komunita. Nikto si nekúpi Land Rover Defender len tak, lebo potrebuje auto… Majitelia si na cestách zdravia, na benzinkách sa zarozprávajú a na ceste si vždy pomôžu. Medzi majiteľov klasického Land Roveru patria aj Richard Hammond z Top Gear, dobrodruh Bear Grylls, Bob Marley, Kit Herrington z Hry o tróny, Rowan Atkinson (Mr. Bean), Winston Churchill, Dalai Lama a dokonca do nedávna vlastnila svoj Land Rover Defender aj Kráľovná Alžbeta. No a čo, že nám do auta niekedy zateká, že vykurovanie je slabé a tiež, že máme aerodynamické vlasnosti ako mraznička? Nevadí nám to. Nevadí nám zamastiť si ruky od oleja, zanadávať si na imperické šrúby, či porezať si nohavice na ostrých hranách tohto drsniaka. Land Roveri sú jednoduché stroje, ktoré dokážete opraviť pri ceste so základnými nástrojmi. Hovorí sa, že až 70% všetkých vyrobených Land Roverov je stále pojazdných. Je tomu tak len vďaka silnej komunite, nadšencom a reštaurátorom od Atlantiku po Pacifik.

Landroverista Bear Grylls

Landroverista Bear Grylls